Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών του 1ου Δ.Σ. Περαίας,

Η φετινή σχολική χρονιά οδεύει πλέον προς το τέλος της. Πριν σας αποχαιρετίσουμε για τις καλοκαιρινές διακοπές σας ενημερώνουμε για τα εξής:

Την Τετάρτη 14 Ιουνίου 2023 και ώρα 07:30 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η Γιορτή Αποφοίτησης των μαθητών/-τριών της Στ΄ τάξης.

Την Πέμπτη 15 Ιουνίου 2023 θα επιδοθούν στους μαθητές και στις μαθήτριες οι Έλεγχοι Προόδου, οι Τίτλοι Προόδου (Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄ τάξεις) και αντίγραφα των Τίτλων Σπουδών (ΣΤ΄ τάξη) τις ώρες 08:30-10:00, σύμφωνα με όσα προβλέπονται στην παρ. 5 του άρθρου 2 του Π.Δ. 79/2017.

Τέλος, θα ήθελα εγώ και όλοι/-ες οι εκπ/κοί του Σχολείου μας να σας ευχαριστήσουμε για το πνεύμα συνεργασίας και κατανόησης που επιδείξατε καθ΄ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και να σας ευχηθούμε από καρδιάς, ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ τον Σεπτέμβριο.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ  ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΠ/ΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ  1ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΕΡΑΙΑΣ